Pedicure

Stopy mają szczególne względy w naszym gabinecie, gdyż zajmują się nimi dwie prawdziwe pasjonatki podologii, dla których “czym gorzej tym lepiej” – lubią trudne wyzwania.

Kosmetyczny klasyczny

Pedicure kosmetyczny klasyczny to tradycyjny zabieg pielęgnacyjny stóp. Polega na zamoczeniu stóp w kąpieli wodnej z solą ziołową marki Gehwol, która działa dezynfekująco i na długo pozostawia uczucie świeżości. Sól zmiękcza zrogowaciały naskórek i nagniotki, wzmacnia skórę, zapobiega jej pękaniu oraz poceniu się stóp. W swoim składzie zawiera olejki eteryczne z sosny górskiej, rozmarynu i lawendy. Następnie pedicurzystka opracowuje paznokcie, skraca je, nadaje im prawidłowy kształt i odsuwa narośnięte skórki. Kolejny etap zabiegu to opracowanie całej powierzchni podeszwowej stóp za pomocą odpowiednich frezów ścierających. Następnie peeling i dopieszczenie stóp masażem na odpowiednim kremie, dobranym do kondycji skóry stóp, marki Gehwol. Jeśli klientka wybrała pedicure z malowaniem to teraz nadszedł ten moment. Malujemy wybranym lakierem, utwardzamy i suszymy. Wszystkie narzędzia użyte podczas zabiegu są jednorazowe lub sterylizowane w naszym autoklawie.

Kosmetyczny hybrydowy

Pedicure hybrydowy to połączenie tradycyjnego pedicure z nałożeniem hybrydy światłoutwardzalnej w końcowym etapie zabiegu zamiast zwykłego lakieru. Zabieg polega na zamoczeniu stóp w kąpieli wodnej z solą ziołową marki Gehwol, która działa dezynfekująco, na długo pozostawia uczucie świeżości. Sól zmiękcza zrogowaciały naskórek, modzele i nagniotki, wzmacnia skórę, zapobiega jej pękaniu oraz poceniu się stóp. W swoim składzie zawiera olejki eteryczne z sosny górskiej, rozmarynu i lawendy. Następnie pedicurzystka opracowuje paznokcie, skraca je i nadaje im prawidłowy kształt, odsuwa narośnięte skórki. Kolejny etap zabiegu to opracowanie całej powierzchni podeszwowej stóp za pomocą odpowiednich frezów ścierających. Następnie peeling i dopieszczenie stóp masażem na odpowiednim kremie, dobranym do kondycji skóry stóp, marki Gehwol. Ostatnia część zabiegu to nakładanie na odtłuszczoną płytkę paznokciową bazy i wybranego koloru hybrydy marki OPI. Nakładane warstwy utwardzane są w lampie UV. Wszystkie narzędzia użyte podczas zabiegu są jednorazowe lub sterylizowane w naszym autoklawie.

Podologiczne

Zabiegi podologiczne wykonujemy na stopach problematycznych z uciążliwymi odciskami, nagniotkami, pęknięciami na piętach oraz nadmiernym rogowaceniem. Podolog dokładnie usuwa chorobowe zmiany za pomocą odpowiednich narzędzi. Częstym problemem są wrastające paznokcie, paznokcie rurkowate, które wyprowadzamy na właściwy tor rośnięcia klamrami plastikowymi, metalowymi lub kostką Arkady. Zdarza się również brak płytki paznokciowej, która zeszła na skutek różnego rodzaju uszkodzeń. Wtedy rekonstruujemy paznokieć za pomocą żelu przeciwgrzybiczego marki Gehwol. Po stwierdzeniu zmian grzybiczych dalsze postępowanie odbywa się we współpracy z lekarzem i jest wieloetapowe. Również rozpoznanie wirusowych zmian, brodawek wymaga konsultacji i w przypadku naszego gabinetu przeprowadza je lekarz medycyny Jarosław Wilk chirurg, specjalista laseroterapii. Zajmujemy się również stopą cukrzycową, która wymaga szczególnej pielęgnacji.

MediPedi

To pedicure wykonany na bazie preparatów firmy Elim, która od 10 lat dostarcza innowacyjne produkty SPA do pielęgnacji stóp. MediHeel, bo tak nazywają się produkty to rewolucyjna recepta na gładkie stopy, przynosząca realne i długotrwałe efekty. Doskonale sprawdza się w przypadku suchych lub popękanych pięt. Pierwszą częścią całego programu Medi-Pedi jest dezynfekcja płynem firmowym, następnie peeling chemiczny nałożony na miejsca szczególnie zrogowaciałe. Stopy zawijamy w folię. W tym czasie opracowujemy paznokcie. Po kilku minutach rozwijamy folię i zbieramy szpatułka rozpuszczony zrogowaciały naskórek. Do całkowitej gładkości ścieramy firmowa tarką. Nakładamy peeling kwasowy i po zmyciu maskę Clay Mask. Następnie wykonujemy kąpiel i masaż stóp. Na zakończenie MediPedi stosujemy Złoty Spray, który zostawia luksusowy blask na skórze i zapach perfum Dolce&Gabbana, polecany szczególnie w okresie wakacyjnym, w celu podkreślenia opalenizny. Spray można bezpiecznie stosować na całe ciało, włosy lub ubrania.

Kostka Arkady

Metoda Arkady to niechirurgiczny zabieg rozwiązujący problem wrastających i wkręcających się paznokci. Zabiegi Metodą Arkady można bezpiecznie wykonywać u osób z cukrzycą i neuropatią. Przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu jest całkowity brak paznokcia lub rozległe zakażenie płytki grzybicą. Kostka Arkady jest narzędziem medycznym o wysokiej skuteczności przeprowadzanych zabiegów. Kosmetyczka-Pedicurzystka Kinga Klimkowicz-Specjalista I Stopnia Metody Arkady (Nr certyfikatu: 000330) kwalifikuje osoby do tej metody i wykonuje zabiegi zgodnie z procedurą uwzględniając indywidualne wskazania i przeciwwskazania do zabiegu. Pracując tą metodą nadaje płytce odpowiedni kształt, a dzięki stabilizacji płytki we właściwej formie za pomocą masy akrylowej, niweluje deformacje paznokci.

Ortezy

Deformacje stóp często prowadzą do tworzenia się w miejscach przeciążonych bolesnych modzeli i odcisków. Po ich usunięciu nasza specjalistka – pedicurzystka, pobiera wyciski w celu wykonania indywidualnych ortez i zaopatrzenia klientów w specjalne spersonalizowane odciążenia tak, by opracowane miejsca na stopach nie miały przez jakiś czas bezpośredniego kontaktu z podłożem. Ortezy silikonowe mają znacznie dłuższą trwałości i są rozwiązaniem dobranym odpowiednio do potrzeb pacjenta. Mają one za zadanie np. podtrzymywanie palców młotkowatych, oddzielenie palucha od palca drugiego, ochronę miejsca narażonego na powstanie odcisków, itp.
Taping podologiczny, to inna możliwość zaopatrzenia stopy zdeformowanej. Jest to bardzo skuteczna metoda niesienia pomocy w wypadkach bólu śródstopia, zapalenia ostrogi piętowej, deformacji palców stóp, czy zapalenia ścięgna Achillesa. Skuteczne stosowanie tapingu podologicznego wymaga znajomości anatomii i biomechaniki stopy oraz podudzia i tą wiedzę nasza specjalistka ortoplastyki, opatrunków i odciążenia w gabinecie podologicznym zdobyła w Europejskim Instytucie Podologicznym.

Klamry

Metoda leczenia wrastających paznokci za pomocą klamer jest bezbolesną i nieinwazyjną alternatywą do chirurgicznej metody zrywania paznokci. Stosowanie klamer zalecamy do korekcji wrastających paznokci. W zależności od wskazań indywidualnych, zaawansowania wrośnięcia paznokci, grubości paznokci, kształtu, trybu życia zalecamy rodzaj klamry jaki powinien być zastosowany w danym przypadku. Mogą to być klamry plastikowe Quick o słabszym działaniu i metalowe klamry Unibrace, które stosujemy w trudniejszych przypadkach. Podczas zabiegu usuwamy skutek, a nie przyczynę wrastania paznokci i tylko prawidłowe postępowanie zgodne z zaleceniami naszych specjalistek może zapobiec nawracaniu tego bardzo uciążliwego problemu.

Spraw prezent najbliższym

Oddajesz Ich w najlepsze ręce!

© Aleksandra Kosmetyka Profesjonalna 2019
| Wykonanie 144ONTOUR

Umów wizytę
Skorzystaj z naszego systemu rezerwacji na stronie Moment.pl
Kontakt
Aleksandra Kosmetyka Profesjonalna

Adres: os. Paderewskiego 37, 32-626 Jawiszowice
Godziny otwarcia: pon-piątek: 8.00- 20.00, sobota: 8.00-16.00
Email: gabinet@gkaleksandra.pl
Telefon: +48 32 211 16 15