Zabiegi oczyszczające

Strona główna | Zabiegi | Twarz | Zabiegi oczyszczające

Czysta skóra to podstawa każdej pielęgnacji.

Oczyszczanie manualne

Oczyszczanie manualne to zabieg, którego nie da się zastąpić żadnym innym. Jeżeli są wskazania do tego zabiegu – wągry lub zaskórniki, wykonujemy go w wersji podstawowej lub wzbogaconej o intensywne działanie regulujące pracę gruczołów łojowych. O wyborze produktów do przeprowadzenia zabiegu decydujemy po dokładnym obejrzeniu skóry i przeprowadzeniu wywiadu. Zadowalający efekt wyglądu skóry uzyskujemy stosując się do zaleceń pielęgnacyjnych i dietetycznych w okresie między zabiegami w domu.

Peelingi kwasowe

Są to zabiegi estetyczne z zastosowaniem chemicznych bodźców w celu płytkiego lub głębokiego złuszczania, regeneracji, silnego działania foto ochronnego i anti-aging. Powodują zmianę struktury skóry stymulują namnażanie nowych komórek i włókien kolagenowych i elastynowych oraz nawilżających glikozaminoglikanów, a także aktywują procesy naprawy uszkodzeń powstałych z powodu UV. Kwasy rozpuszczając połączenia międzykomórkowe, niwelują przebarwienia, poprawiają kondycję i zwartość skóry. Ponadto minimalizują drobne blizny i ślady po stanach zapalnych. Są one doskonałe do pielęgnacji skóry dojrzałej i tłustej. Oprócz działania przeciwzapalnego i antyseptycznego przyspieszają procesy gojenia wyprysków i podrażnień. Nawilżają i zapobiegają nadmiernemu rogowaceniu skóry. Zapobiegają powstawaniu zmarszczek, zmniejszając głębokość tych już istniejących. Niektóre z nich są silnymi antyoksydantami i inhibitorami tyrozynazy.

Mikrodermabrazja

Mikrodermabrazja to nowoczesna i w pełni bezpieczna, a zarazem bardzo skuteczna metoda, która w spektakularny sposób poprawia funkcjonowanie skóry i pomaga uporać się z jej specyficznymi problemami. Mikrodermabrazja polega na mechanicznym, bezpiecznym i kontrolowanym usuwaniu naskórka warstwa po warstwie. Dzięki umiarkowanemu usuwaniu górnych warstw naskórka w jego warstwie podstawnej dochodzi do zintensyfikowanego tworzenia się nowych, pełnowartościowych komórek. Wskazania do stosowania mikrodermabrazji: trądzik pospolity (zaskórnikowy, grudkowy), blizny potrądzikowe, łojotok, suchość skóry, zaskórniki, rogowacenie przymieszkowe, rozszerzone pory, przebarwienia uszkodzenia posłoneczne skóry, zrogowaciały naskórek, rozstępy, odmładzanie skóry i likwidacja delikatnych zmarszczek, wiotkość skóry. Zalety mikrodermabrazji: bezpieczna, kontrolowana głębokość ścierania alternatywa dla osób nietolerujących peelingu chemicznego.

Kawitacja i sonoforeza

Peeling kawitacyjny cieszy się dużą popularnością wśród zabiegów kosmetycznych. Jest to jedna z metod usuwania zrogowaciałego naskórka za pomocą ultradźwięków wykorzystująca zjawisko kawitacji czyli ”wybijania” martwych komórek naskórka za pomocą fali uderzeniowej powstającej podczas implozji pęcherzyków gazu. Po peelingu skóra jest dobrze przygotowana do wchłaniania substancji odżywczych, nawilżających lub regulujących funkcję gruczołów łojowych. Dobrze jest to wykorzystać i zastosować sonoforezę lub inny zabieg dostarczający skórze potrzebnych jej składników.
Sonoforeza również wykorzystuje ultradźwięki, ale tym razem do wprowadzania aktywnych składników wzmacniających funkcje skóry w jej głębsze, żywe warstwy w których położone są naczynia krwionośne, gruczoły łojowe, fibroblasty, melanocyty mające bezpośredni wpływ na wygląd naszej skóry.

Zabiegi enzymatyczne DMK

Maski Enzymatyczne DMK (Enzyme Masque DMK), opracowane są na bazie aminokwasów: proliny, lizyny, glicyny oraz kwasu asparaginowego, glutaminowego w połączeniu z efektywną kombinacją enzymów! Przeznaczone są zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn, dla każdego rodzaju skóry, przy braku jakichkolwiek przeciwwskazań. Enzymy działają na podobieństwo hormonalnego posłańca, który poprzez stymulację zakończeń nerwowych, receptorów czuciowych oraz zwojów nerwowych wywołuje natychmiastową oczekiwaną reakcję skórną. Enzymy są naturalnym biologicznym katalizatorem dlatego maski enzymatyczne DMK działają poprzez:

– hydrolizowanie zrogowaciałych warstw komórek naskórka
– „odblokowanie” skóry i stymulowanie na naczynia włosowate, dając oczyszczający „efekt plazmatyczny”
– zwiększając tym samym proces dotlenienia i odżywienia, celem pełnej regeneracji i naprawy tkanki skórnej
– zwiększoną aktywność komórkową, poprawiając funkcję skóry
– usunięcie toksyn, gazów i pozostałości zawartych w komórkach czyniąc cerę czystą
– pobudzanie formowania się nowego kolagenu oraz elastyny dla uzyskania efektu bardziej jędrnej i naprężonej skóry
– uwalnianie przeciwutleniaczy w celu zwalczania wolnych rodników, uszkadzających skórę i prowadzących do przedwczesnego starzenia się

Spraw prezent najbliższym

Oddajesz Ich w najlepsze ręce!

© Aleksandra Kosmetyka Profesjonalna 2019
| Wykonanie 144ONTOUR

Umów wizytę
Skorzystaj z naszego systemu rezerwacji na stronie Moment.pl
Kontakt
Aleksandra Kosmetyka Profesjonalna

Adres: os. Paderewskiego 37, 32-626 Jawiszowice
Godziny otwarcia: pon-piątek: 8.00- 20.00, sobota: 8.00-16.00
Email: gabinet@gkaleksandra.pl
Telefon: +48 32 211 16 15