Laserowe zamykanie naczynek

Laserowe zamykanie naczynek

Teleangiektazje, potocznie nazywane „pajączkami” to trwałe rozszerzenia naczyń włosowatych skóry, widoczne pod postacią czerwonych nitek. Zmiany zwykle są liczne, niekiedy ściśle przylegają do siebie dając obraz jednorodnego rumienia.
Tworzenie się teleangiektazji związane jest z działaniem zarówno czynników:
egzogennych (zewnętrznych) – zimno, przewlekła ekspozycja na słońce, leczenie zewnętrzne kortykosteroidami, jak i
endogennych (pochodzących z wnętrza naszego organizmu) – choroby wątroby, czy hormony, takie jak estrogeny, które działają na mięśnie naczyń włosowatych.
Jedną z najskuteczniejszych metod trwałego zamykania naczynek jest zastosowanie lasera neodymowo-yagowego (Nd:YAG). Zabieg z użyciem lasera przeznaczony jest dla wszystkich osób, którym zależy na pozbyciu się uciążliwego zaczerwienienia skóry i zyskaniu jej jednolitego kolorytu i zdrowego wyglądu. Tą metodą usuwamy zarówno sieć naczyń widocznych pod skórą na twarzy jak i na reszcie obszarów naszego ciała.
Na czym polega zabieg? Otóż hemoglobina w naczyniach krwionośnych pochłania energię laserowej fali świetlnej, która koaguluje (ścina) krew i tym samym niszczy naczynie. Obrazowo rzecz ujmując naczynie obumiera, a dzięki naturalnym procesom zachodzącym w organizmie zostaje ono usunięte. Naczynie po zaabsorbowaniu energii blednie lub zmienia barwę, a następnie w ciągu kilku dni znika.
Terapia wymaga wykonania serii zabiegów. Jej efektywność uzależniona jest nie tylko od głębokości teleangiektazji, ale także od ich lokalizacji, ilości naczyń, właściwego dobrania parametrów lasera oraz prawidłowego postępowania pozabiegowego.
Pamiętajmy jednak, iż prawidłowa pielęgnacja skóry z rozszerzonymi naczyniami krwionośnymi jest najlepszą profilaktyką zapobiegającą tworzeniu się teleangiektazji. Nie przegrzewajmy skóry (np. w saunie), chrońmy ją przed zimnem, ale przede wszystkim pamiętajmy o ochronnym kremie z filtrami UVA i UVB!
Opracowanie – Monika Piwowarska
Źródła:
„Dermatologia w praktyce” – M. Błaszczyk-Kostanecka, H. Wolska
„Medycyna urody” – A. Kozłowska

Spraw prezent najbliższym

Oddajesz Ich w najlepsze ręce!

© Aleksandra Kosmetyka Profesjonalna 2019
| Wykonanie 144ONTOUR

Umów wizytę
Skorzystaj z naszego systemu rezerwacji na stronie Moment.pl
Kontakt
Aleksandra Kosmetyka Profesjonalna

Adres: os. Paderewskiego 37, 32-626 Jawiszowice
Godziny otwarcia: pon-piątek: 8.00- 20.00, sobota: 8.00-16.00
Email: gabinet@gkaleksandra.pl
Telefon: +48 32 211 16 15