Podstawa skutecznej pielęgnacji

Podstawa skutecznej pielęgnacji

Od czego zacząć? Najlepiej od początku. Pierwszym krokiem do prawidłowej i skutecznej pielęgnacji skóry jest jej dokładne zmycie. Bez tego żaden produkt położony na skórę nie zadziała jak należy.
Wieczorem, po całym dniu na naszej skórze nagromadzona jest warstwa brudu pochodzenia zewnętrznego z zanieczyszczonego powietrza, pomieszana z wydzielinami naszej skóry: potem, łojem, łuszczącym się martwym naskórkiem oraz makijażem.
Żeby dobrze zmyć te wszystkie warstwy stosujemy w pierwszej kolejności olejek do wstępnego zmywania twarzy, który łączy się z tłustymi zabrudzeniami w sposób idealny. Nalewamy olejek na rękę, nanosimy na twarz i masujemy około 30 sekund łącząc zabrudzenia na twarzy z olejkiem. Olejek bardzo dobrze rozpuszcza tusz i dobrze zmywa makijaż oczu. Jeżeli olejek jest hydrofilny to spłukujemy twarz wodą i przechodzimy do kolejnego etapu zmywania. Jeśli olejek należy do tych nierozpuszczalnych w wodzie to bez zmywania wodą przechodzimy do następnego kroku w którym nakładamy emulgator w postaci mleczka lub żelu do zmywania twarzy i masujemy kolejne 30 sekund łącząc wszystkie substancje. Po tym czasie spłukujemy wszystko wodą i osuszamy twarz ręcznikiem.

Jeżeli zmywacz(mleczko, żel) ma kwaśne pH to kończymy zmywanie na tym etapie, a jeśli pH jest zasadowe to musimy wykonać kolejny krok czyli zastosować tonik w celu przywrócenia odpowiedniego pH skóry.
Wiemy, że po zmyciu skóra ma zwykle odczyn zasadowy, w którym łatwo rozwijają się bakterie, dlatego stosujemy tonik, zmieniamy odczyn na kwaśny i utrudniamy namnażanie się niechcianych bakterii na naszej skórze. Po zastosowaniu toniku osuszamy skórę, kończymy etap zmywania i przechodzimy do aktywnej pielęgnacji (o niej napiszemy w innym artykule).
Rano kiedy skóra nie jest zabrudzona, a jedynie pokryta produktami z wieczornej pielęgnacji i wydzielinami gruczołów naszej skóry zmywanie traktujemy bardziej jak odświeżenie i w zależności od odczuć jakie mamy zastosujemy bądź sam tonik przy skórach bardzo suchych bądź zmywacz jeśli czujemy, że skóra jest mocno natłuszczona.

Jak wybrać produkty potrzebne do zmywania? Chętnie pomożemy. Produkty, których używamy podczas zmywania twarzy powinny być łagodne, aby nie drażnić skóry, ale doskonale zmywać pozostawiając skórę miękką, gładką, rozświetloną, bez uczucia ściągania.
Bardzo chętnie doradzimy, które produkty są dla Was najlepsze po obejrzeniu Waszej skóry i przeprowadzeniu krótkiego wywiadu. Zapraszamy na bezpłatne konsultacje w celu indywidualnego dopasowania zmywaczy tak aby podstawa – zmywanie była idealnie wycelowanym punktem wyjścia do najlepszej spersonalizowanej pielęgnacji.

Autor – Aleksandra Wołowiec

Spraw prezent najbliższym

Oddajesz Ich w najlepsze ręce!

© Aleksandra Kosmetyka Profesjonalna 2019
| Wykonanie 144ONTOUR

Umów wizytę
Skorzystaj z naszego systemu rezerwacji na stronie Moment.pl
Kontakt
Aleksandra Kosmetyka Profesjonalna

Adres: os. Paderewskiego 37, 32-626 Jawiszowice
Godziny otwarcia: pon-piątek: 8.00- 20.00, sobota: 8.00-16.00
Email: gabinet@gkaleksandra.pl
Telefon: +48 32 211 16 15